Home FAQ (otázky)

Často kladené otázky

Tu nájdete najčastejšie kladené otázky našimi zákazníkmi.

Otázky neustále dopĺňame, podľa toho ako prichádzajú...

Ak sa chcete aj vy na niečo spýtať, prosím, najprv si prečítajte naše odpovede, či niekde nenájdete odpoveď. Ak Vám to nepostačuje, prosím napíšte nám, kontakty nájdete na našej stránke. Vaša otázka bude buď zodpovedaná súkromne, alebo pokiaľ sa Vás bude na podobné veci pýtať viac, zaradíme otázku a odpoveď vo všeobecnej podobe aj do tejto sekcie, aby sme sa neupísali...

 

 

 

Objednávky, e-shop...

Všetky otázky všeobecne o e-shope, objednávaní, doručovaní tovaru a pod.

 


 

Ako rýchlo mi doručíte objednaný tovar?

Obvykle expedujeme (balíme a posielame) objednaný tovar do 1-2 pracovných dní. Pokiaľ však stihneme, tovar vám pošleme ešte v ten istý deň, doručený tak môže byť už nasledujúci pracovný deň. Keďže sme výrobca, máme obvykle všetky naše výrobky skladom. Pokiaľ si želáte doručiť tovar v konkrétny deň, zavolajte nám alebo napíšte.

 

Tovar mi nebol doručený ani na tretí pracovný deň, čo mám robiť?

Napíšte nám alebo zavolajte, kontakty nájdete na našej stránke. Môže sa stať všetko, aj keď sa maximálne snažíme, aby sa balíky k Vám dostali načas. Chybou môže byť nesprávna adresa, zle uvedený telefonický kontakt, alebo jednoducho sa balík môže stratiť cestou (aj keď toto sa nám stalo iba raz...), občas sa stane, že sa objednávka u nás nezaznamená a vôbec o Vás nevieme. Takže píšte, volajte, hlavne nečakajte – ak Vám balík do 3-4 pracovných dní nepríde, možno sa niekde stala chyba a vtedy sa treba ozvať! My budeme robiť všetko pre to, aby bol balík čo najskôr u Vás.

 

 

Konopný olej...

Všeobecné otázky o konopnom oleji, o užívaní konopného oleja, účinkoch, kvalite a pod.

 


 

Ako mám užívať konopný olej?

Hlavne pravidelne. Netreba ho užívať ako liek, aj keď veľa ľudí to tak robí a je to v poriadku, no dôležité je, aby sa stal bežnou súčasťou Vašej stravy. Pokiaľ ho prijmete do svojich receptov v studenej kuchyni, a pokiaľ ho aspoň raz za deň nezabudnete vybrať z chladničky, aby ste si ním niečo poliali alebo ho niekde pridali, ste na najlepšej ceste k zdraviu. Olej však nezahrievajte, do pečenia radšej použite olivový olej, vyvarujte sa rôznym margarínom a pod. Ideálne pre zdravého dospelého človeka je skonzumovať cca 1-2 PL denne. Človek, ktorý trpí dlhodobým nedostatkom omega-3 v strave, má zvýšený cholesterol, kožné problémy a pod., môže užívať aj 2-4 PL denne. Ako vo všetkom, dôležité je veci robiť pravidelne a s mierou.

 

Je vhodný konopný olej aj pre deti? Od koľkých rokov?

Veľmi častá otázka. Všeobecne je najlepšie, aby bolo malé dieťa kojené čo najdlhšie - materské mlieko obsahuje pre malé dieťa všetky potrebné látky. Pokiaľ je však vaše dieťa už väčšie a konzumuje bežnú stravu, môžete zaradiť aj konopný olej v primeranom množstve - pokvapkať kašu, polievku, šalát alebo nech si v oleji namáča kúsok celozrnného chleba...

 

Objednal som si olej znovu a chutí inak a má aj inú farbu. Prečo?

Každý ďaľší olej, čo si objednáte, bude iný. Farba bude od svetlo zelenej až po úplne tmavo zelenú, voňať môže jemne, alebo aj výrazne "dymovo" či kvetovo, chutiť môže jemne orieškovo alebo aj výrazne po konopných kvetoch. Je to preto, lebo olej sa vyrába zo semienok od rôznych farmárov, vždy záleží na tom, akú odrodu pestuje, na akej pôde, koľko svieti slnka a tak ďalej... Verte, že všetky sú dobré a kvalitné, a koľko ľudí, toľko chutí. Niekto nám píše, prečo už nemáme ten tmavý sýty s výraznou chuťou, iný nám napíše, že ten jemný svetlučký bol super, ale ten tmavý sa nedá... My máme radi všetky, každý má v sebe niečo nové a iné!

 

Lieči konopný olej diabetes?

Diabetes melitus je ochorenie, ktorého príčiny sú hlavne v nesprávnej strave, spojenej s nedostatkom pohybu aj stresovými faktormi. Preto je diabetes označované ako neliečiteľné ochorenie, resp. zatiaľ neexistuje liek, ktorý diabetes vylieči, pokiaľ človek nezmení tieto faktory, čiže bude žiť rovnako ako predtým. Napriek tomu sa veľa ľudí z cukrovky už vyliečilo. Konopný olej treba hlavne brať ako vynikajúci zdroj tých látok, ktoré sa v bežnej konvenčnej strave nenachádzajú a to je základný predpoklad pre riešenie zdravotného problému úzko súvisiaceho s nesprávnou výživou. Štúdie potvrdzujú, že dlhodobé užívanie omega-3 dokáže výrazne zlepšiť väčšinu negatívnych prejavov cukrovky a predpokladá sa, že pri dlhodobej zmene životného štýlu a stravovacích návykov je možné žiť ako zdravý človek. Je to len na Vás.

 

 

Konopné potraviny všeobecne...

Všeobecné otázky ku konopným potravinám...

 


 

Pre koho sú konopné potraviny vhodné?

Pre všetkých. Často sa ľudia pýtajú, či sú vhodné pre diabetikov, celiatikov a pod. Áno. Konopné semienko a potraviny z neho patria medzi najzdravšie nutričné zdroje vôbec a sú v podstate bezrizikové. Nie sú známe žiadne alergie, ktoré by konopné potraviny dokázali vyvolať. Neobsahujú žiadne látky, ktoré by boli rizikové pre akéhokoľvek človeka, teda pokiaľ je známe. Naopak, obsahujú množstvo prospešných látok.

 

Sú konopné potraviny vhodné aj pre deti?

Áno, konopné potraviny sú určite vhodnou zložkou v detskej strave. Samozrejme, v primeranom množstve a vhodne upravené (pre malé deti napr. semienka rozmixované a pod.). Všeobecne odporúčame zaradiť do jedálnička od 3 rokov. Konopné potraviny obsahujú množstvo nutrične hodnotných látok, a v mnohých ohľadoch predstihujú bežne doporučované zložky detskej stravy, obsahujú väčšinu z toho, čo dieťa potrebuje pre správny a zdravý vývoj.

 

Sú konopné potraviny vhodné aj pre tehotné ženy a dojčiace matky?

Áno, určite. Samozrejme, v bežnom množstve, s ničím to netreba preháňať. Konopné potraviny majú však výhodu, že neobsahujú žiadne známe alergény. Navyše poskytnú budúcim mamičkám ale aj kojencom prostredníctvom materského mlieka hodnotné živiny.

 

Vyliečia konopné potraviny rôzne ochorenia?

Konopné potraviny sú liekom v prenesenom zmysle slova - sú na tej "zdravej strane" vašeho jedálneho lístka. Sú veľmi výživné a obsahujú množstvo prospešných látok. Každopádne, žiadny liek nikoho z nás definitívne nevylieči, pokiaľ neodstránime príčiny, ktoré ochorenia spôsobujú. V dnešnej dobe je na trhu veľa farmaceutických či alternatívnych liekov a doplnkov stravy. Množstvo z nich má podľa reklamy či predajcov až zázračné účinky... Ale naše telo sa nedá oklamať - jednoducho isté látky k fungovaniu potrebuje a ani ten najdokonalejší liek mu ich nedodá. Naopak - konopné potraviny svojou výnimočnou nutričnou hodnotou poskytnú to najsilnejšie zázemie pre zdravie.

 

Nakúpte alebo len pozrite!

 

Preštudujte si všetky naše produkty, určite Vás niečo zaujme! V našom e-shope môžete nakúpiť, ale aj získať informácie o konopných potravinách vrátane nutričných hodnôt!

 

chcem vstúpiť do e-shopu!

 

V jednej lyžici toľko Omega-3 ako v porcii lososa!

 

Konopný olej je unikátnym zdrojom Omega-3 a Omega-6 v dokonale vyváženom pomere! S vysokým obsahom vitamínu E. Vyvážte konvenčnú stravu niečím extra!

 

chcem zistiť viac o konopnom oleji SUM !