Home produkty / e-shop Konopné semienka Naklíčené konopné semienka BIO, 200 g
SUM Organic Germinated Hemp Seed 200 g / SUM Naklíčené konopné semienko BIO 200 g

Naklíčené konopné semienka BIO, 200 g

Naklíčené a šetrne vysušené konopné semienko. Sila prebudenej prírody! Môžete jesť rovno alebo pridať do ľubovľných pokrmov či už celé alebo pomleté. Super ingrediencia do smoothie.
5,00 €
(cena s DPH)
Výživové údaje:
sacharidy: 0,5 g (z toho: cukry: 0,5 g)
vláknina: 34 g
bielkoviny: 24 g
soľ**: 0,02 g
** bez prídavku soli. Soľ je obsiahnutá v potravine len v dôsledku prirodzene sa vyskytujúceho sodíku.

minerály: železo 13,0 mg / 93%*; fosfor 960 mg / 137%*; horčík 430 mg / 114%*; zinok 6,7 mg / 67%*; meď 1,70 mg / 170%*; mangán 12,0 mg / 600%*; draslík 760 mg / 38%*
vitamíny: vitamín E1 48 mg / 400%*; tiamín (B1) 0,6 mg / 55%*; vitamín B6 0,7 mg / 50%*; kyselina listová 160 μg / 80%*
* denné referenčné príjmy vitamínov a minerálnych látok (dospelí).
1 suma tokoferolov a tokotrienolov (alfa, beta, gama).
Zloženie:
naklíčené konopné semienko nelúpané*.
* = bio, z ekologického poľnohospodárstva
Krajina pôvodu:
Kanada alebo EU
Popis produktu

Prečo klíčenie? Klíčenie je proces, ktorým príroda zobúdza spiace semienko, aby ho premenila na silnú rastlinu. Dochádza pri ňom k rozpadu veľkých a komplikovaných molekúl živín ale aj inhibítorov - látok blokujúcich ich využitie. Živiny sú tak dostupnejšie ako kedykoľvek predtým!

 

Konopné semienko sa často označuje ako superpotravina, pretože obsahuje cez 26% mimoriadne dobre využiteľnej bielkoviny, a až 27% polynenasýtených mastných kyselín (omega-3 a omega-6) v ideálnom pomere 2 až 3:1. Nelúpané konopné semienko je v obľube aj vďaka extra vysokému obsahu nerozpustnej vlákniny (takmer 30%), ktorá jemne dráždi steny čreva a tak vyvoláva prirodzené peristaltické sťahy, čo ocenia najmä tí, ktorí majú problémy s vyprázdňovaním.

 

Konopné semienko je výborným zdrojom vitamínov skupiny B, vrátane kyseliny listovej, takisto vitamínu E a mnohých minerálov ako železa, magnézia, medi, zinku, fosforu a mangánu.

 

Konopné semienka môžete jesť len tak, surové, alebo jemne chvíľku opražiť na panvici s nerafinovanou morskou soľou či korením, alebo aj na sladko s ryžovým či jačmenným sladom alebo kokosovým cukrom. Alebo pridajte do cesta na chlieb či slané pečivo ako chrumkavú ingredienciu. Nestratia sa ani v muesli, šaláte a pod. Môžete pomlieť napr. na makovom mlynčeku alebo v mixéri a pridať do múky alebo aj do ovocnej či makovej plnky, čím ju obohatíte o výnimočné proteíny, PUFA a vlákninu.

 

Jemne naklíčené semienko je výborné na prípravu konopného mlieka. Semienko umyte, vhodťe do mixéra, pridajte trošku vody a dobre pomixujte. Potom doplňte vodu v pomere 1:5 až 1:15 k semienku - podľa toho aké chcete mlieko intenzívne. Chvíľku pomixujte a preceďte cez jemné sitko. Mlieko môžete dosladiť medom alebo prírodným sladidlom podľa Vašeho výberu, takisto môžete dochutiť vanilkou, kakaom či ceylonskou škoricou alebo ako len chcete.