Home produkty / e-shop Konopný proteín Konopný proteín BIO 500 g
SUM Hemp Protein Powder Organic 500 g / SUM Konopný proteín BIO 500 g
SUM Hemp Protein Powder Organic 500 g / SUM Konopný proteín BIO 500 g
SUM Hemp Protein Powder Organic 500 g / SUM Konopný proteín BIO 500 g

Konopný proteín BIO 500 g

Vo veľkom 500g balení. Vynikajúci produkt za vynikajúcu cenu. Až 50% obsah bielkovín! Prvotriedna kvalita.
14,00 €
(cena s DPH)
Výživové údaje:
(na 100 g výrobku)
energia: 1486 kJ / 355 kcal
tuky: 11 g (z toho: nasýtené mastné kyseliny: 1 g)
sacharidy: 5 g (z toho: cukry: 4 g)
vláknina: 18 g
bielkoviny: 50 g
soľ**: 0,16 g
** bez prídavku soli. Soľ je obsiahnutá v potravine len v dôsledku prirodzene sa vyskytujúceho sodíku.

minerály: železo 23,0 mg / 164%*; fosfor 1800 mg / 257%*; horčík 750 mg / 200%*; zinok 12,0 mg / 120%*; meď 2,10 mg / 210%*; mangán 15,0 mg / 750%*; draslík 1300 mg / 65%*
vitamíny: tiamín (B1) 1,30 mg / 118%*; vitamín B6 1,50 mg / 107%*; kyselina listová 220 μg / 110%*
* denné referenčné príjmy vitamínov a minerálnych látok (dospelí).
Zloženie:
konopný proteínový prášok*.
* = bio, z ekologického poľnohospodárstva
Krajina pôvodu:
Popis produktu

ČO OBSAHUJE KONOPNÝ PROTEÍN?

Konopný proteín obsahuje až do 50% plnohodnotných komplexných rastlinných bielkovín, dokonca porovnateľných so živočíšnymi zdrojmi – má 90% stráviteľnosť. Vďačí za to hlavne absencii inhibítorov trypsínu,  vyváženému pomeru všetkých 8 esenciálnych aminokyselín (obsahuje ich inak všetkých 20), ktoré umožňujú plnohodnotné využitie proteínov. Výborný zdroj bielkovín pre všetkých športovcov vegetariánov a vegánov. Okrem toho je zdrojom vitamínov skupiny B (najmä tiamín, vitamín B6, kyselina listová) a takisto minerálov ako železo, horčík, meď, mangán, zinok, fosfor, draslík. Na rozdiel od bežných vysokobielkovinových preparátov pre športovcov bežne získavaných chemickou izoláciou (pomocou hexánových rozpúšťadiel  - sója) alebo tepelnou extrakciou (srvátka) je konopný proteín SUM získaný za studena z konopného semienka po vylisovaní oleja iba šetrným procesom mletia a preosievania. Preto je náš konopný proteín stále 100% Raw - čiže živá (surová) strava, vhodná aj pre vitariánov. Navyše prirodzene obsahuje dostatok vlákniny, čím udržuje tráviaci trakt v dobrej kondícii.

NA ČO JE DOBRÝ KONOPNÝ PROTEÍN?

Poskytuje vynikajúci zdroj bielkoviny (konkrétne ľahko stráviteĺného edestínu a albumínu), čo ocenia najmä všetci tí, ktorí fyzicky pracujú, či pravidelne trénujú alebo aj príležitostne športujú. Bielkoviny sú potrebné na budovanie, udržanie a regeneráciu svalovej hmoty ako aj na zdravý vývoj kostí, špeciálne pri námahe či športe dochádza k zvýšenej potrebe bielkovín, pokiaľ ich organizmu nedodáme, telo paradoxn začne používať bielkoviny z našich svalov. Preto mnoho ľudí s cieľom schudnúť, ktorí držia aj počas športovania diétu, naopak nestratia tuk, ale skôr svaly. Konopný proteín je vhodný pre ľudí s rôznymi alergiami na iné zdroje proteínu ako lepok, kazeín (mliečna bielkovina) či sójovú bielkovinu alebo vajcia.

AKO KONZUMOVAŤ KONOPNÝ PROTEÍN?

Najlepšie rozmiešať v šejkri s vodou alebo tekutiou ako napr. s ryžovým, ovseným mliekom alebo ovocnou či zeleninovou šťavou. Môžete osladiť medom, ovocným cukrom, ďatlovým či agávovým sirupom. Ak chcete, dochutíte kakaom, škoricou, vanilkou a pod. Výborné sú aj "smoothie", čiže husté mixované šejky, ktoré vytvoríte tak, že zmixujete rôzne ingrediencie (zväčša ovocie a zeleniny, alebo rôzne semienka, orechy, bylinky a pod.) s tekutinou a takýto šejk si môžete obohatiť aj pridaním proteínového prášku. Samozrejme, môžete zamiešať do jogurtov, kaší, muesli, omáčok, pomazánok, do múky pri pečení či varení až do 20-30% hmotnosti.

AKO DÁVKOVAŤ KONOPNÝ PROTEÍN? KOĽKO PROTEÍNOV POTREBUJEME?

Dospelý človek podľa vykonávanej aktivity by mal denne prijať cca 1-1,5g bielkovín na 1kg hmotnosti, jednorázovo dokáže využiť cca do 20g bielkoviny - avšak tieto údaje sa líšia podľa rôznych zdrojov a štúdií, vykonávanej námahy, vzrastu, pohlavia. Veľkú časť proteínov nám pokryje naša strava. Pokiaľ využívame proteín ako doplnenie kvalitných bielkovín, postačuje dospelému človeku ako jedna dávka cca 30g proteínového prášku do tekutiny (alebo aj do jogurtu, rozmixovať z ovocím a pod.) 1-5x denne. Ideálne ráno ako súčasť raňajok alebo miesto jedného jedla denne zmixovaný s ovocím či zeleninou (napr. pri redukčných diétach). Ak ho využívame pri tréningu, športe alebo fyzickej práci, podľa náročnosti činnosti a hmotnosti jedinca sa doporučuje užiť cca 1 dávku (30g) pred a a 1-2 dávky (30-60g) bezprostredne po tréningu či námahe. Pred vytrvalostným športom je lepšie proteín viac osladiť, aby malo telo dostatok energie. Používajte radšej prírodné nerafinované sladidlá ako melasu, slad, med, javorový sirup, kokosový cukor či ovocné šťavy a pod. Populárna stévia proteín síce osladí, ale neposkytne energiu, takže je vhodná skôr pre silové športy. Pokiaľ zamiešate proteínový prášok v ryžovom, ovsenom či mandľovom mlieku, nemusíte sladiť, pretože tieto nápoje sú prirodzene sladké vďaka enzymatickému procesu výroby (teda pokiaľ kúpite 100% rastlinné mlieko bez sladidiel).

PREČO JE KONOPNÝ PROTEÍN SUM ŠPIČKOU NA TRHU?

Porovnajte sami. Záleží nám na kvalite. Náš proteín má peknú zelenkavú farbu, jemnú, trochu sladkastú, trochu trávovú, ale typickú konopnú zemitú chuť, na ktorú sa dá ľahko zvyknúť, veľa ľuďom chutí okamžite. Nie je trpký ani štipľavý.